Forum - Kayıtlı Ürün Sorgulama Sistemleri
ÇALINTI EŞYA DURUMUNDA NE YAPMALIYIM - Baskı Önizleme

+- Forum - Kayıtlı Ürün Sorgulama Sistemleri (https://kayitliurun.com/forum)
+-- Forum: Kategoriler (https://kayitliurun.com/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: ÇALINTI EŞYA DURUMUNDA NE YAPMALIYIM (https://kayitliurun.com/forum/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Konu Başlığı: ÇALINTI EŞYA DURUMUNDA NE YAPMALIYIM (/showthread.php?tid=14)ÇALINTI EŞYA DURUMUNDA NE YAPMALIYIM - admin - 04-02-2018

Elinizde bir ürün var ve bu ürünün çalıntı olduğunu gösteren iki durum üzerinde ne yapmanız gerektiğini konusunda sizi aydınlatmak isterim.
 
1-     Bu ürünün çalıntı olduğunu http://www.kayitliurun.com adresinde sorgulama yaptığınızda öğrendiyseniz sitedeki önergeleri takip etmeniz gerekiyor. Sebebi sorgulamayı yaptığınız anda hem mağdur olan , ürün sahibinde anında bilgilendirme gidiyor hem de sistemin kara listesine düşüyorsunuz bu da çok sıkıntılı bir süreç. Eğer ürünü aldığınız kişiler ile alakalı elinizde bir belge varsa muhafaza etmelisiniz ve sorgulamaya konu olan ürün her ne ise muhafaza etmelisiniz. Sistem üzerinde DESTEK talebi oluşturabilir yada mesai saatleri içinde 0850 840 22 20 no lu hattı arayarak yapmanız gerekenleri öğrenebilirseniz.
2-      Bu ürünün çalıntı olduğunu farklı bir durumla öğrendiyseniz. Vakit kaybetmeden en yakın kolluk kuvvetlerine teslim etmeli ve tutanak tutturarak suçsuz yere suçlu duruma düşmemelisiniz. Yada 155 Polis – 156 Jandarma ile iletişime geçiniz.
 
Not: Unutulmamalıdır ki çalıntı durumu masum bir durum değildir. Çalıntı durumu GASP – CİNAYET – KAPKAÇ – HANEYE TECAVÜZ  gibi bir olayın devamında gerçekleşmiş olması olası bir durumdur.